Jaki zegarek kupić mężczyźnie – zestawienie 4 uniwersalnych zegarków męskich

Elegancki zegarek dla mężczyzny stanowi idealny dodatek do klasycznego wyglądu. To nie tylko ładny gadżet, ale także przydatne narzędzie, dzięki któremu będziemy kontrolowali swój czas, bez potrzeby sięgania po telefon. Wśród dużej ilości produktów ciężko jest zdecydować, jaki zegarek dla mężczyzny będzie odpowiedni. Jest jednak szereg propozycji, które sprawdzą się podczas każdej okazji.

Zegarek męski na co dzień

Kiedy wybieramy zegarek dla mężczyzny, przede wszystkim należy zdecydować, w jakich okolicznościach właściciel będzie go nosił. Na przykład Zegarek Certina DS Caimano Powermatic 80 to idealny zegarek męski na co dzień. Łączy klasyczny styl z prostotą i wygodą. Wykonana z wysokogatunkowej skóry bransoleta nie tylko jest solidna, ale także prezentuje się szlachetnie. Doskonałym uzupełnieniem tego sprzętu jest szkło szafirowe, które chroni tarczę. Dzięki swojej wysokiej odporności na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, ta pozycja śmiało może być używana podczas codziennych zajęć.

Zegarek męski na oficjalne okazje

Jeżeli szukamy zegarka, który będzie towarzyszył mężczyźnie podczas oficjalnych spotkań, warto dobrze przemyśleć zakup. Zegarki do garnituru powinny być możliwe jak najbardziej płaskie, żeby swobodnie mieściły się pod mankietem koszuli. Dominuje tu prostota, dlatego niewiele tu będzie ekstrawaganckich dodatków i ozdobników. Męski zegarek na pasku powinien mieć nierzucający się w oczy kolor taki jak czarny lub brązowy. Natomiast tarcza powinna być jasna i wyraźna. Dobrym przykładem są tu zegarki polskiej marki Błonie.

Zegarek męski elektroniczny

Zegarek męski elektroniczny to propozycja przede wszystkim dla osób, które często są w ruchu i przebywają poza miastem. W tym wypadku na pierwszym miejscu jest wygoda, dlatego pasek trzymający sprzęt musi być solidny, tak żeby zegarek przy gwałtownym ruchu nie spadł z naszej ręki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wyświetlacz – powinien być duży i wyraźny, żeby w razie konieczności z łatwością odczytać cyfry. Dla sportowców przydatne tu będą podstawowe funkcje takie jak stoper czy minutnik. Przykładem takiego zegarka jest Casio Protrek. Dodatkowym plusem jest pokrycie wyświetlacza szkłem mineralnym, które stanowi doskonałą ochronę przed obtłuczeniami, które w czasie biegania czy podróżowania zdarzają się często.

Zegarek męski na bransolecie

Zegarek męski na bransolecie to najbardziej uniwersalna opcja w tym zestawieniu. Dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi nadaje się na spotkanie nieco bardziej formalne np. rozmowa o pracę. Nie jest to jednak propozycja na takie sytuacje jak ślub czy wesele. Idealnie się sprawdzi zarówno w czasie codziennych obowiązków, jak i uprawiania sportu. Przykładem jest zegarek Adriatica ze stalową bransoletą. Materiał jest antyalergiczny oraz wytrzymały na uszkodzenia i obtłuczenia. Bransoletę można swobodnie regulować, stosownie do potrzeb.