Damskie zegarki antyalergiczne – co będzie idealne dla alergika

Dla większości kobiet zegarek jest gadżetem, który, poza podstawową funkcją, dopełnia stylizację. Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór modeli o rozmaitej kolorystyce oraz funkcjonalności. Jeśli kobieta wie, czego szuka: czy zależy jej na zegarku, który będzie towarzyszył jej na co dzień czy jedynie jako ozdoba podczas specjalnych okazji, odszukanie odpowiedniego zegarka nie powinno stanowić problemu.

Wyzwanie pojawia się wtedy, kiedy szukamy idealnego zegarka dla alergika. Przede wszystkim, należy znaleźć odpowiedź na podstawowe pytania: w co ma być wyposażony damski zegarek antyalergiczny, z jakich materiałów powinien być wykonany oraz czy takie modele są łatwo dostępne na rynku? Czy kobieta cierpiąca z powodu alergii powinna w ogóle zwracać uwagę na takie cechy zegarka? Okazuje się, że tak!

Fanki bransolet i metalowych tarcz mogą się zasmucić, ponieważ jedną z najczęstszych alergii skórnych jest alergia na metale. W takiej sytuacji, należy unikać niklu, chromu, cyny, miedzi, a co za tym idzie tworzonych z nich akcesoriów. Jednakże istnieje rozwiązanie – za najlepszy materiał uznaje się tytan. Jest on hipoalergiczny, obojętny dla skóry, a przy tym lekki, wytrzymały oraz odporny na zarysowania i ścieranie. Co ciekawe, pod wpływem wody zegarek tytanowy nie ściemnieje, dlatego nie trzeba go ściągać do kąpieli.

Kobiety uczulone na metale, mogą  także zapoznać się z ofertą zegarków ze stali szlachetnej. Ma ona właściwości hipoalergiczne, jest wytrzymała, nie rdzewieje, nie odkształca się, a przede wszystkim jest tańsza od tytanu. Większość producentów zegarków ma w swojej ofercie zegarki wykonane z tego materiału, wiec dostępność damskich zegarków antyalergicznych nie powinna stanowić problemu.

Dla miłośniczek bardziej aktywnej formy życia, wygodniejszym rozwiązaniem będą antyalergiczne zegarki damskie z tworzywa sztucznego. Wiele firm ma w swojej ofercie sportowe zegarki dla alergików w całości wykonane z tworzywa sztucznego. Mogą one być doskonałym zamiennikiem dla zegarków na bransolecie czy pasku.

Na drugim miejscu, pod względem częstości alergii jest alergia na lakiery, farby i niestety tworzywa sztuczne. W takiej sytuacji ratunkiem mogą okazać się zegarki dedykowane dla alergików wykonane z materiałów naturalnych, takich jak drewno czy ceramika. Antyalergiczne zegarki ceramiczne tworzone są z wykorzystaniem najnowszych technologii, dlatego są wytrzymałe, trwale i odporne na zarysowania, a na dodatek, w porównaniu do typowych zegarków stalowych, są bardzo lekkie. Coraz częściej spotyka się je w ofercie producentów zegarków dla alergików.

Damskie zegarki antyalergiczne wykonane z drewna, podobnie jak zegarki ceramiczne, szturmem podbijają rynek. Drewniane zegarki są najlżejsze ze wszystkich rekomendowanych dla alergików zegarków, posiadają oryginalny design, są wygodne podczas codziennego użytkowania, co sprawia, że sięga po nie coraz więcej osób. Do wykonania drewnianych zegarków dla alergików najczęściej używa się drzew egzotycznych, dzięki czemu są one wyjątkowo solidne.